טיפה אחרת
blog

המים ככלי טיפולי

וואטסו

כל מה שרצית לדעת על טיפולי מים

ORLY_GAL

אורלי גל

המים ככלי טיפולי

המים נמצאים, בעצם בכל מקום בחיינו ומהווים מרכיב חיוני להישרדות שלנו. הם נמצאים באוויר שאנו נושמים, בסלעים, באדמה ובתוך קליפת כדור הארץ.המים מכסים כ 70 אחוז של שטח כדור הארץ. חיינו מתחילים במים, שרק בזכותם מתאפשרים החיים. ברגע בו מפרה הזרע את הביצית, מהווים המים 95 אחוז מהביצית המופרית. בגוף של אדם בוגר, המים מהווים כ 70 אחוז מגופו. המים מהווים אתגר לחוקרים, המנסים לפתור את תכונותיו הייחודיות. מירקם המים משתנה ללא הרף ונמצא בתנועה מתמדת. צמיגות המים פועלת בדיוק הפוך מיתר הנוזלים. המים הם עדיין בגדר תעלומה.

מים מעבירים אנרגיה

בין אם זה גלי רדיו, חשמל, או כל אנרגיה אחרת, המים הם מוליך מצויין. בין החוקרים של המים, נמצא ד"ר מסארו אמוטו. חוקר יוצא דופן, אשר בספרו "מסרים מהמים", ספר מומלץ ומרגש לכל אוהבי המים, מראה לנו איך המבנה והאיכות של המים משתנים בסיטואציות שונות. מוסיקה לא הרמונית או קללות יכולות להרוס את איכותם של מים צלולים, ולהיפך. מילים של אהבה ומוסיקה הרמונית יכולות לשפר את איכות המים.
בעולם העתיק, נהגו לרשום לחשים לריפוי על כלים שהכילו נוזלים, מתוך אמונה שסגולות הלחש ייספגו לתוך הנוזל שבכלי ויעברו אל האדם שישתה ממנו. כשאנו עוצרים לרגע, לפני הלגימה ומברכים על המשקה, אנחנו מעלים את האיכויות שלו. גם גופנו, המכיל ברובו מים, מושפע מהמוסיקה שאנו שומעים, מהמילים שמופנות אלינו ומהסביבה בה אנו נמצאים. מחקרים רבים מראים את ההשפעות המסוכנות של הלחץ היומיומי על גופנו.

טיפולים במים

טיפולי מים הם דרך מצויינת לשחרור המתחים הפיסיים והנפשיים בגופנו. כשהגוף שלנו נמצא במים , אנחנו מרגישים טוב יותר, קלים יותר, נקיים ואופטימיים. השרירים יכולים "לנוח" והמתח הפיזי והנפשי פוחת. מים משפרים את ההרגשה שלנו לא רק בזמן הטבילה בהם, אלא גם מעצם ההתבוננות בהם בלבד או האזנה לצלילי הזרימה שלהם. רובנו נעדיף לנפוש בסמוך למקורות מים. באתרי נופש רבים, בונים בריכות שחייה, בריכות נוי ומזרקות על מנת להגביר את המשיכה אליהם.
במאה ה 20, חלה עלייה הדרגתית בשימוש המים ככלי טיפולי, וענף ההידרותרפיה החל להתפתח. הידרותרפיה הוגדרה כתכנית טיפול בבריכה, המיועדת לשפר את תפקוד המטופל בכל תחומי החיים. עם הזמן, התפתחו מספר טכניקות טיפוליות, ביניהן, שיטת הווואטסו, שפותחה בשנות השמונים ע"י הרולד דאל.

וואטסו- חזרה לרחם

שיטת טיפול ייחודית, המבוססת על אמנות השיאצו. הטיפול בשיאצו משחרר אנרגיה חסומה לאורך ערוצי האנרגיה בגוף, המובילים את אנרגיית החיים – ה CHI . החום של המים וכח הציפה שלהם מאפשרים לעמוד השדרה של המטופל לנוע באופן חופשי, ללא לחץ. המטופל שוכב על גבו, כשהוא נתמך ע"י המטפל והמים. התנועה היא איטית ועדינה, בתיאום עם קצב הנשימה של המטופל. במצב בו הלחץ מנוטרל, מתאפשר שחרור של אנרגיית החיים והיא מתחילה לנוע לאורך עמוד השדרה, ובכך, ליצור ריפוי פיזי, רגשי ורוחני.
לאנשים רבים חווית הוואטסו היא לא רק נעימה מבחינה פיזית, אלא גם פותחת אותם רגשית. בין אם זה צחוק, חיוך או בכי, משהו בלב נפתח. הרבה מטופלים מדווחים על תחושת עובר ברחם או תינוק בידי אמו. הגוף שלנו זוכר את השהייה ברחם. כפי שמוצג בספר "מסרים מהמים", למים יש זכרון. כשאדם מרשה לעצמו להתמסר ולחוות ערסול עדין ואוהב במים, הוא עובר חוויה מרפאת. מעבר ליתרונות הפיזיים של הטכניקה על עמוד השדרה והמפרקים, המהות של שיטת הוואטסו היא אהבה. הגוף של המטופל צף ללא משקל במים, שעוטפים אותו ברגש של אהבה ובטחון, קולט את האנרגייה החיובית הזו. היעילות של השיטה מוכרת כיום בכל רחבי העולם והיא הוכנסה כטכניקה טיפולית במרכזים רפואיים רבים.

עקבו אחריי

מומלצים עבורך

Call Now Button