טיפה אחרת
blog

טיפולי ווטסו לנשים בהריון

 

וואטסו בהריון

תקופת ההיריון היא תקופה מאד מיוחדת ורגישה בחייה של האישה. מעבר לשינויים הפיזיים שמתרחשים בגופה, יש גם הרבה חלומות וחששות לגבי העתיד. ידוע כי מצבים של לחץ נפשי עלולים להפריע למהלך הריון תקין, ולכן, חשוב יותר מתמיד, בתקופה זו של החיים, להתמקד בקיום אורח חיים שליו ורגוע.
טיפול ווטסו במים חיים לנשים בהריון הוא הזדמנות נפלאה לאישה ההרה להירגע ולהתחבר אל העובר המתפתח בתוכה. שעה בה היא יכולה להתרכז בנשימות ובשקט.
במשך השנים, הענקתי עיסוי לנשים בהריון רבות, בשלבים שונים של ההיריון, וכולן חוו חיבור מאד עמוק לתחושות העובר שברחם.
המים החמים העוטפים את הגוף, השקט מסביב, הביטחון והציפה במים נותנים תחושה של עובר ברחם.
רבים מהאנשים, שחווים טיפול ווטסו בפעם הראשונה, מסכמים את החוויה כמעין חזרה לרחם.
עם התקדמות ההיריון, הופך המשא לכבד והנטל העיקרי נופל על הגב והרגליים. המים החמים הם סביבה מושלמת להקלה על כאבים אלה והם גם מאפשרים לחוש קלילות בתנועה, מה שמאד מנוגד לתחושת הגוף בשלבים הסופיים של ההיריון.
אישית, אני תמיד מתרגשת לטפל באישה הרה, מכיוון שלמפגש במים מגיע גם העובר.
גם לאחר הלידה, טיפול ווטסו הוא מאד מומלץ. זה זמן שמוקדש נטו לאימא, לשחרור הכאבים השונים ולמנוחה. זמן ל"מילוי מצברים"

וואטסו בהריון - ליהנות מהדרך

הרבה שינויים לא סימפטיים עוברים על האישה ועל גופה במהלך ההיריון. עם זאת, חשוב לזכור שהיריון הוא לא מחלה. חיים שלמים צומחים בתוכך. שינויים גופניים, שינויים הורמונאליים ונפשיים עלולים לגרום ללא מעט תחושות לחץ ומתח. עיסוי לנשים בהריון הוא דרך טבעית ומצוינת להתמודד עם השינויים הללו. להוריד מתח, להירגע, להתעודד ולהיות בריאים.
יש נשים שנמנעות מטיפול עיסוי לנשים ביהריון בתקופת ההיריון, משום שהן חוששות מגרימת נזק לעובר. עיסוי לנשים בהריון מומלץ מאד ויש בו אך ורק תועלת, באם הוא נעשה על ידי מטפל מקצועי, שמוסמך לטפל בנשים בהריון. עיסוי לנשים ביהריון הוא לא רק ליטוף מדגדג בגב. מדובר בטיפול מוכח ויעיל להקלת כאבים ושחרור מתחים ולחץ.
מטפל מוסמך לשיטת עיסוי לנשים בהריון ידע לקחת בחשבון את השינויים הפיזיולוגיים וההורמונאליים המתרחשים בזמן היריון, ולטפל במכאובייך נקודתית. מטפל מוסמך ידע איך לעסות, איפה לעסות וכמה לחץ להפעיל בכל אחד משלבי ההיריון, מבלי לסכן אותך או את העובר.
זו אחת הדרכים המומלצות ביותר, דרכה ניתן להפחית בצורה משמעותית תחושות של חוסר נוחות פיזית ונפשית בזמן היריון ולשפר את איכות החיים. היריון לא חייב להיות טראומטי וקשה.

וואטסו לנשים בהריון - יתרונות

טיפול במים חיים לנשים בהריון יסייע לך בכל מיני אספקטים. ביניהם:

 • הורדת מתחים ולחצים נפשיים.
 • שיפור איכות השינה באופן ניכר.
 • משרה תחושה רוגע ושלווה.
 • עוזר ביציבה נכונה.
 • הורדת לחץ ומתח על מפרקים הנושאים משקל – גב, ברכיים, ירכיים וכו".
 • מגביר את זרימת הדם ומשפר משמעותית את תפקוד בלוטות הלימפה.
 • מוריד נפיחויות בפלג הגוף התחתון.
 • מסייע בכאבי ראש.
 • מקל בהתכווצויות שרירים.
 • מטעין באנרגיות חדשות.
 • שיפור הגמישות ויכולת התנועתיות של האישה.

חלוקה לפי שלישים

שליש ראשון: 1-3 חודשים – בשליש הראשון להיריון מתרחשים בגופך שינויים רבים, הן מבחינה פיזית והן רגשית. התופעות שעשויות להופיע הן: בחילות, נפיחויות, חששות, עצירות, עייפות מרובה ועוד. בשלב זה, מומלץ להימנע מטיפולים.
שליש שני: 4-6 חודשים – השליש השני נחשב רגוע יותר. והטיפול במים בשלב הזה מתמקד בעיקר בשיפור הגמישות ויכולת התנועתיות.
שליש שלישי: 7-9 חודשים – הלידה בדרך. בשליש הזה ההיריון (והמשקל העודף שצברה ההריונית) יכול לגרום לחוסר נוחות פיזית, מתיחות ולחץ על האיברים הפנימיים. מדובר בתקופה לחוצה ומתוחה עבור ההריונית. טיפול וואטסו בשליש הזה יכול להביא להקלה משמעותית, לגוף ולנפש.
טיפול במים חיים מועיל באופן ניכר לבריאות האישה, במהלך ההיריון ואחריו. בתקופה רוויה בשינויים כמו הריון, חשוב לקבל חיזוקים ותמיכה טיפולית מתאימה

עקבו אחריי

מומלצים עבורך

Call Now Button