טיפה אחרת
blog

מדיטציה במים חיים

היום זה כבר בדוק ומוכח שלמדיטציה יש השפעות מופלאות על כל המערכות בגוף.

כשאנחנו מפנים לכך את הזמן והמרחב, הגוף החכם שלנו יודע בדרך כלל, לחזור לאיזון ולתחושה של סנכרון מלא בין כל הגופים (פיזי/מנטלי/רגשי).אבל מתברר שזה לא כלכך פשוט ליישום, כי עם כל המודעות שעולה סביב הנושא הזה, לאנשים רבים עדיין קשה מאוד להתחבר לתרגול הזה. רובנו נסחפים במערבולות הרגשיות ובזרם הבלתי פוסק של המשימות והאינפורמציה שסוחפים אותנו. במקום שאנחנו נהיה אלה המנווטים את הספינה שלנו, במקום שנהיה מחוברים לסנטר ומשם נפעל, לרוב אנחנו נמצאים במצב של תגובתיות למה שקורה בחוץ. 

המצב הזה מביא לתחושה של לחץ בשילוב תחושה מתסכלת של חוסר מסוגלות להירגע ולהתחבר לשקט.

 אני שומעת הרבה מאוד פעמים מאנשים שמגיעים לטיפול במים חיים  את המשפט "אני לא טוב/ה במדיטציה, זה ממש לא בשבילי" או "אני לא טוב/ה בלהירגע" ומתרגשת לראות אותם אחרי הטיפול, מופתעים מהחוויה המדיטטיבית שהיתה להם.

הרבה מהם מספרים שפתאום היו בחוויה של הקשבה עמוקה לפעימות הלב של עצמם, לנשימה…

במים החיים החיבור פנימה הוא קל יותר מאשר מדיטציה בחדר. האזניים נכנסות למים וההקשבה פנימה מתרחשת באופן מיידי. לא צריך לשבת ולהתאמץ להתחבר פנימה.

הרעיון מאחורי מעגלי המדיטציה במים חיים הוא לאפשר למי שמגיע לחוות את החיבור הטבעי הזה

למה חשוב להתחבר ללב?

אני כלכך שמחה לחיות דווקא בתקופה הזו, על כל המורכבויות שלה, כי יש יותר ויותר נקודות מפגש בין המדע לבין הידע העתיק שקיים בעולם שלנו מאז ומעולם.

מחקרים חדשים מגלים לנו שללב שלנו יש מערכת עצבית פנימית משלו. מעין "מוח קטן" עם מערכת נוירונים הדומה לזו שקיימת במוח, שמתקשרת לא רק עם המוח, אלא עם הגוף כולו.

אז הלב הוא לא רק משאבה להזרמת דם, אלא מרכז חשוב ביותר לקליטה והעברה של מידע. החוקרים קוראים לזה "המוח בלב". גילו שהלב מכיל רשת של תאי מוח עם מעל 40,000 נוירונים תחושתיים, בעלי זיכרון לטווח קצר ולטווח ארוך, והוא מתקשר עם הגוף בכמה דרכים:
דרך קישורים במערכת העצבים, דרך הורמונים שמופקים בלב, דרך תדרי גל אלקטרומגנטים שעוברים למוח, וכמובן דרך גלים ביו-מכנים או "משאבה" של לחץ דם.
כל זה, מאפשר ללב לקבל, לשלוח, ולעבד מידע, ואף לקחת החלטות באופן עצמאי. 

האותות שמשודרים מהלב למוח, הם אלה שמורים למוח איזה כימקלים של רגש לשחרר, בהתאם למה שאנו חשים.
זה אומר שכשאנחנו נמצאים במצב של ריחוף חסר משקל בתוך מים חיים ומתחברים לתחושה של תמיכה, אנחנו יכולים לכוונן את הלב שלנו לרגש אותו אנחנו רוצים לשדר אל המוח והגוף. כשהלב שלנו חווה תחושה של תמיכה, זה משפיע על הכימיקליםם המופרשים מהמוח וגורם לביטוי פיזי בגוף.

זה אומר שאנו יכולים להתפנות מהסחות הדעת החיצוניות ולקחת החלטות דרך הלב או אם תרצו "לחשוב" דרך הלב. 

 

המדע מכיר היום בעובדה שהלב מיצר תדר חשמלי מגנטי, ושולח אותו החוצה מהגוף בכל הכיוונים. התדר מכיל את כל אורכי  הגל שלנו, הכוללים בין השאר חותמת רגשית של מה שאנו חשים באותו הרגע. 

יש היום מכשירים שיכולים למדוד את הפעילות האלקטרומגנטית של הלב.  היום אנחנו יכולים לראות בעזרת המכשירים האלה, שהלב שלנו מוקף בשדות חשמליים ואלקטרומגנטיים. השדות האלה מזכירים מבנה של "טורוס" (אנרגיה מעגלית המזכירה סופגניה עם  חור במרכזה). כשאנחנו חווים רגשות שונים, הם מוקרנים מהלב החוצה, יוצרים שדות אלקטרו מגנטיים ומשתרעים הרבה מעבר לגבולות הגוף. כלי מדידה עכשויים, מודדים את החשמליות והמגנטיות המוקרנות משדות הלב, עד לטווח של 2-4 מטר מסביב לגוף (לאזור שמכונה ה"הילה"), אך רבים סוברים כיום שהם רחבים בהרבה. 
מדענים מעריכים, שהשדה שמוקרן מהלב משתרע לאורך קילומטרים רבים ברמה הפיזית, וברמה הקוונטית, הוא אינסופי.

זה אומר שכאשר אנו נמצאים בריכת מים חיים אנחנו נותנים ללב לנוח מההשפעות החיצוניות על השדות שלו ומאפשרים לעצמנו לכוונן את הלב לרגש של הוקרת תודה ואהבה.

יחד עם אנשים נוספים, שדות הלב שלנו מתערבבים זה בזה, וזו אחת הסיבות לכך שאנחנו חווים השפעה אנרגטית חזקה ומרפאה.

אם יש לך רצון להכניס לחיים שלך זמן של שקט וחזרה לאיזון, יש מגוון אפשרויות בדיוק בשביל זה אותן אני שמחה להציע לך.

אפשר להזמין סדנת מדיטציה במים חיים לקבוצה משלך, אפשר להגיע לאחד מהימים המיוחדים בהם אני מארגנת מעגלי מדיטציה של שעה ואפשר להגיע לאחד מהריטריטים היומיים שמתקיימים בטיפה אחרת. 

מומלצים עבורך

Call Now Button