טיפה אחרת

blog

מים חיים – שער לחיבור

המראה של הכנרת תמיד שולח אותי למחשבות על הבריאה, יש משהו כלכך ראשוני במים האלה…האופן שבו קרני השמש מגיחות מבעד לעננים, אלומת האור של  השמש או הירח, ברגע הזריחה, מנצנצת על המים וכמו מספרת לי סיפור עתיק. כל מה שצריך הוא לעצור לרגע, להיות בשקט ולהקשיב.

בין הארץ לרקיע

סיפור הבריאה מספר לנו שבתחילה, הכל היה מכוסה מים.
"…וְרוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל פְּנֵי הַמָּיִם."
הכל התחיל שם, בתוך המים הקדומים. ביום השני, אלוהים החליט להפריד בין הארץ למים ונוצר הרקיע – שם-מים.
"וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים: יְהִי רָקִיעַ בְּתוֹךְ הַמָּיִם וִיהִי מַבְדִּיל בֵּין מַיִם לָמָיִם. וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת הָרָקִיעַ, וַיַּבְדֵּל בֵּין הַמַּיִם אֲשֶׁר מִתַּחַת לָרָקִיעַ וּבֵין הַמַּיִם אֲשֶׁר מֵעַל לָרָקִיעַ, וַיְהִי כֵן. וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָרָקִיעַ שָׁמָיִם, וַיְהִי עֶרֶב וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי".

אז המים בעולם שלנו נמצאים גם על הארץ וגם ברקיע. מים תחתונים ומים עליונים. במים מתקיימות שתי איכויות בו זמנית, גם חומר וגם רוח וזה אולי מה שהופך את המים  לאלמנט כלכך מעניין ומסתורי. המדע היום מתקשה להסביר תכונות רבות של המים, כנראה בגלל העובדה שהמים הם לא רק חומר… איך שאני רואה את זה, גם בתוך כל אחד ואחת מאתנו יש את השילוב הזה. 
גם בנו מתקיים החיבור בין הארץ לרקיע.

בין גוף לנפש

המים בגוף הם כמו המתווך בין הגוף (הארץ) לבין הנפש (הרקיע), דרכם משתקפים לנו הרגשות , החסימות, המערבולות, ההצפות… זה כלכך מעניין אותי לראות את המגוון הרחב של החוויות והתגובות של אנשים במהלך ואחרי טיפול במים החיים.
יש מי  שצריך חיבור חזרה אל הגוף, שהאיזון שלו כמו הופר משאיפת יתר של רוח ויש בדיוק את ההיפך. יש אנשים שהמים מאפשרים להם לשכוח לגמרי מהגוף, מהחומר והם יכולים להתעלות לחוויה של חיבור למקום גבוה יותר, אולי למים העליונים…אולי לממדים אחרים…. אין משהו טוב מהשני, יש רק את מה שמדוייק לאותו הרגע.

מים חיים - כשער לחיבור

מדי פעם, אני נכנסת לשעת ריחוף והשראה במים החיים בבריכה שלי. זה זמן  כלכך חשוב, שעוזר לי להיזכר ולהבין טוב יותר מה זה אומר בדיוק להיכנס למים האלה, מה מתאפשר במרחב הזה.
להכנס לזמן ריחוף במים חיים זה כמו לצאת החוצה אל אור שמש נעים ומלטף,  אחרי שעות ארוכות באפלולית החדר.
כל התחושות מתחדדות ויש יותר בהירות. משהו בנשימה מתרכך ונפתח.
זה כמו ריחוף בשכבה צלולה, שמאפשרת לראות בבהירות את הקרקע ובו זמנית, את הרקיע.
זה מרחב שמאפשר חיבור. בכל פעם שאני נכנסת, משהו אחר מתרחש, חיבור אחר נוצר.

חשוב לשמור על החיבור לקרקע ומתוך החיבור הזה, לצמוח ולהתחבר אל הרקיע. לאפשר לתקשורת בין התחתונים לעליונים לזרום ללא הפרעות. אני יודעת, זה משפט שקל להגיד והרבה יותר מסובך לעשות, במיוחד עכשיו… אבל אם המילים האלו מהדהדות לתוכך ויוצרות בך רצון לחוות את החיבור הזה, בשביל זה אני כאן.
מחכה ללוות אותך למסע במים החיים

מסע שיחזיר אותך לתקשורת פתוחה והרמונית יותר עם עצמך

מומלצים עבורך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *