ספא טיפולי מים-טיפה אחרת - ספא לנשים בהריון

ספא לנשים בהריון

הריון הוא דבר לא קל והתקופה אשר אורכת תשעה חודשים מלווה בקשיים רבים משום שנשים כיום לרוב עובדות במשרה מלאה או חלקית, מגדלות עוד ילדים ודואגות לעיתים לניקיון הבית ולתחזוקתו. לכן אחת הדרכים להעביר את ההריון בנעימים ולהקל על הגוף היא ללכת מפעם לפעם למכון ספא ולהתפנק בשלל טיפולים המיועדים לנשים בהריון.
ישנם טיפולים שאינם מתאימים לנשים בהריון ולכן חשוב לבדוק עם הרופא ולוודא מה אסור ומה מותר לעשות במרכז הספא. לדוגמא רצוי שלא ואף אסור לטבול במי מלח משום שהם גורמים לירידת לחץ דם, לסחרחורת ולהתייבשות ועלולים לגרום לאי תקינות ההריון ולגרור לבעיות נוספות.
מבחינת עיסויים לאישה בהריון חשוב לבצע את המאסז' אצל אדם מקצועי המתמחה בעיסויים לנשים בהריון ובנקודות התורפה שלהן, משום שיש אזורים שעלולים לזרז את הלידה וחשוב לדעת לא לגעת בהם וללחוץ עליהם. לכן לפני שהולכים לספא כלשהו יש לבדוק היטב את מהימנותו ואת המטפלים שעובדים בו. את העיסויים ממולץ לא לעשות בשלושת החודשים הראשונים, ומהחודש הרביעי להקפיד לעשות רק אצל אדם שהוסמך לכך.
בשבועות האחרונים להריון אם עוברים עיסוי אצל אדם מקצועי, הוא כמובן יודע על איזה נקודות אסור ללחוץ, יחד עם זאת הוא מכיר את האזורים של האישה ההריונית שכן ניתן לגעת בהם ואף נגיעה בהם תקל על תהליך הלידה ועל האישה היולדת. חשוב לבדוק שהוא שם לב לסוג השמנים שהוא משתמש בהם וכי השימוש שהוא עושה בהם לא מוגזם, ואף לוודא זאת עם הרופא תחילה.

טיפולים ועיסויים לנשים בהריון

ווטסו לנשים בהריון הוא אחד הטיפולים המומלציםווטסו הוא טיפול המשלב שיאצו ומים חמים, במקרה שאישה בהריון עושה אותו, מתאימים את טמפרטורת המים למצב ההריון. בדרך כלל זה מתבצע של בריכה בגובה של מטר עד מטר ועשרים סנטימטר בטמפרטורת 35-32 מעלות.
השהייה במים מאפשרת לאישה לצוף וכך לעשות תנועות גמישות יותר, למתוח את הגוף, ובאמצעות תנועות מעגליות שונות שנעשות במים החמימים הגוף נרגע ונרפה והשרירים משתחררים, ולכן גם שחייה בהריון יכולה לתרום. הווטסו מפחית לחץ שמופעל על הגב ועל עמוד השדרה בגלל ההריון. כמו כן הטיפול מאוד מרגיע מבחינה נפשית ומשרה שלוות נפש, ומשחרר מתחים וחששות.
עיסוי לנשים בהריון סטנדרטי נמשך כשעה, זה עיסוי עדין שמקובל לשלב בו אלמנטים מטיפול השיאצו שתורמים לשחרור הגוף ולהרגעתו וכך גם משרה שלווה על העובר. כך העיסוי לא רק מקל על ההריון מבחינה פיזית אלא גם נפשית.
את העיסוי להריון אפשר להפוך לחוויה זוגית ולקחת אותו כחלק מחבילת ספא זוגיתספא זוגי זה חוויה מפנקת שתורמת לזוגיות ולתקופת ההריון שעלולה להיות מתוחה לשני בני הזוג. האישה אמנם לא יכולה להשתמש בכל מתקני הספא, דוגמת הג'קוזי, אבל היא יכולה להנות מארוחה טובה בספא ומתחושת החופש