ספא טיפולי מים-טיפה אחרת - טיפול במים - טיפה אחרת

טיפול במים - הקשר הבריאותי

משחר האנושות ידועים המים בסגולותיהם הרבות, הניכרות הרבה מעבר לייעודם העיקרי כמקור החיים אשר בלעדיו לא יכלו להתקיים כלל צורות החיים הפועלות בכדור הארץ. בתרבויות שונות, גם בימי קדם, היוו המים אמצעי לריפוי, להרגעה, למדיטציה, להפחתת מתחים ולהקלה על כאבים. טיפולי הוואטסו – המשלבים בין עיסוי מפנק לשהות במים חמימים ומרגיעים – לוקחים את היתרונות הרבים והייחודיים הטמונים במים – ועושים בהם שימוש להעצמת חוויית העיסוי ולהענקת טיפול מפנק, קסום ומפתיע בהשפעתו ובחיוניותו – כל זה בתוך טיפול שונה בעל סגולות רבות הן לגוף והן לנפש האדם.
ווטסו התחיל כטיפול מקובל ביפן, אשר עם הזמן הלך והתרחב על מדינות שונות בעולם המערבי. כיום הטיפול הינו מהמבוקשים ביותר במכוני הספא והטיפוח ברחבי העולם בשל הסגולות הבריאותיות והנפשיות שלו, שהוכחו כבר מזמן כיעילות הרבה יותר מאשר בטיפולים רגילים ושגרתיים על גבי מיטת טיפולים. טיפול הוואסטו הוכח כיעיל בהפחתת מתחים פיזיים ונפשיים, בהעצמת תחושת הרוגע ובהשריית תחושה כללית של שלווה ושל הינתקות ניכרת מהעולם החיצון ומהמתחים והלחצים המלווים את המטופל בשגרת היום-יום שלו. הטיפול יעיל ביותר בהקלה על שרירים תפוסים, בשחרור ובהרפיה של הגוף, כתוצאה מהזרימה המרגיעה של המים החמימים, המסייעים גם להתרחבות כלי הדם ובכך העצמת תחושת הרוגע והפחתת המתחים. הטיפולים מתאימים במיוחד לנשים בהיריון, בשל סגולותיהם הייחודיים התורמים להקלה משמעותית של האישה ההרה. נשים בהיריון, הסוחבות במשך חודשים את העובר בבטנם, אשר משקלו משפיע רבות גם על רגליהן העדינות, נהנות במהלך טיפולי הוואסטו מפרק זמן משמעותי בו הן מרחפות במים, נותנות מנוחה לרגליהן ומרפות מעט את השרירים הפועלים ללא הפסק במהלך תקופה קשה ואינטנסיבית זו.
את טיפולי הוואסטו הייחודיים מומלץ לשלב עם יום שלם המוקדש לטהרת הרוגע, השלווה והבריאות. במהלך יום זה מומלץ להתנתק מעט מכלל המכשירים החשמליים המלווים אותנו לכל מקום לרבות הטלפון הסלולרי, עם כל הקושי הנלווה לדבר, ולהתנתק באופן מוחלט ומלא מהסביבה החיצונית העוטפת אותנו מדי יום ולעיתים אף מכבידה עלינו באופן משמעותי מבלי שנשים לכך לב ונייחס לכך חשיבות מיוחדת. הניתוק, שבזמנים המודרניים מפחיד ואתנו יותר מהעומס הנפשי שבו אנו שרויים, יתגלה במהרה כבעל סגולות מרפא בפני עצמו. לכל זה יתלווה הטיפול המפנק אשר יסיר מכם את המתחים והלחצים המלווים את גופכם ואת שריריכם המכווצים, ובכך יספק לכם ניתוק מתוק וקסום שלא הכרתם ושבוודאי הייתם זקוקים לו זה זמן רב. כדי להעצים עוד יותר את החוויה ניתן להחליט כי ביום זה אתם אוכלים רק מזון בריא, בשילוב עם צמחים שונים, תה המכיל צמחי מרפא מגוונים, ירקות, פירות ואוכל טבעי. את חוויית הבריאות המושלמת הזו ניתן לשלב עם טיול בחיק הטבע, באוויר הפתוח ונופים מרהיבים, אשר ישלימו גם את הבריחה מהשגרה היום-יומית וגם יתרמו להפחתת המתחים ולתחושת השלווה והרוגע הממכרת שתעטוף אתכם במהלך יום קסום זה