ספא טיפולי מים-טיפה אחרת - הגל החדש - ווטסו טיפול במים

הגל החדש - ווטסו טיפול במים

המוני אנשים מחפשים פתרון יעיל לבעיות גב, כאבי פרקים ומפרקים ולסטרס היומיומי. כל כך הרבה אנשים כבר ניסו טיפולים שונים (ולעיתים משונים), אך המשיכו לסבול - כנראה שהם עדיין לא יודעים מה זה ווטסו ...

כדאי להכיר – ווטסו!

שיטת ווטסו התפתחה כבר בשנות השמונים המוקדמות בארצות הברית. הווטסו הומצא ע"י הרואלד דאל, מטפל שיאצו בהכשרתו. דאל הכניס את מטופלי השיאצו שלו למעיינות חמימים, והבחין מיד בשיפור ניכר בהצלחת הטיפול בעקבות השהייה במים. דאל הבין כי המים מעצימים את ההשפעה החיובית על הגוף והנפש וכך נולד הווטסוווטסו הוא למעשה טכניקת טיפול הידרותרפית, המשלבת את מעלות השיאצו יחד עם יתרונות המים.

שיאצו? ווטסו!

ווטסו מבוסס על תיאוריות מעולם השיאצו, לכן במרכז טיפול ווטסו - כמו בטיפול שיאצו - עומדים שורשי הרפואה הסינית.
ע"פ הרפואה הסינית קיימים בגופנו ”מרידיאנים"- מעין שלוחות, המבטאות אנרגיה בהשפעת האיברים הפנימיים. על כן, בטיפולי ווטסו ותחומים הוליסטיים אחרים, מאמינים שהאדם הוא שלם, וכי הגוף והנפש של האדם קשורים זה בזו ומשפיעים אחד על השנייה. מטפלי ווטסו מאמינים כי לחצים, כאבים או חולי הם רק סימפטום, ביטוי לאנרגיה לא מאוזנת בחלקי הגוף או במרידיאנים, וכי יש לטפל בהדרגתיות הן בכאב הנפשי והן בכאב הפיסי

לעומת טיפולים "הוליסטיים" אחרים, מטופל ווטסו מרוויח מיתרונות השהייה במים. ע"פ הרפואה הסינית (עליה מושתת טכניקת ווטסו ) תנועות המים אפילו מייצגות ביטוי לרגשות התת-מודע. ואכן, מטפלים בשיטת ווטסו משתמשים ביסוד המרפא והמרגיע של המים, ביכולת הציפה ובכוח ההתנגדות, כך שמטופל ווטסו נהנה מתחושת מרחב גדולה, תנועתיות רבה יותר, היצע מגוון של תנועות ומתיחות ובנוסף, רגיעה, שחרור וקלילות.

מלחץ ודיכאון, דרך כאבים ועד הפרעות ואוטיזם - ווטסו

טיפולי ווטסו מומלצים ומתאימים לקשת רחבה אנשים. להמוני אנשים שסבלו מכאבי גב ושרירים, מסיבוכים בעמוד השדרה או לנשים בהריון (שלווה, חיבור עם העובר, הקלה על אזור תחתון) טיפולי ווטסו הם דרך חיים. ווטסו פשוט עוזר לשחרר את המתח הנפשי, ומקל על הסימפטומים הגופניים, כאשר הוא משמש כמעין "מנקה" ומשחרר פסולת וסטרס.
טיפול ווטסו נמצא כאפקטיבי גם לאנשים, הסובלים מבעיות רגשיות, תקשורתיות, אינטימיות, גסטרולוגיות או הפרעות קשב למיניה ן- איך לא, בזכות אפקט החופש שבטיפול והפן הפסיכולוגי שבעניין. אפילו אנשים בעלי מוגבלויות וסוגים שונים של אוטיזם יוכלו למצוא את טיפול הווטסו כנעים, מסייע ומטהר ולהיעזר בשיטה. בעצםווטסו הוא חוויה מרגיעה ומפנקת גם סתם כך לכל מי שמעוניין בהרמוניה גופנית- נפשית ושחרור.

איך זה עובד?

כאמור ווטסו הוא טיפול הוליסטי, משמע, בקרב המטפלים והמטופלים קיימת האמונה שישנו קשר חזק בין גוף לנפש. לכן שלב ראשוני בכל תהליך טיפולי בשיטת ווטסו הוא תשאול, הסתכלות ואבחון - למען הבנת הסימפטומים החיצוניים ואיתור מקור הגורמים הפנימיים, ואף להקדים תרופה למכה - כטיפול מונע. לאחר ההחלטה להתחייב לתהליך הדרגתי, נכנסים המטופל והמטפל בשיטת ווטסו לבריכה מחוממת. בבריכה מתקיימות סדרות של נענוע, לחיצות, תרגילים מתיחות עדינות, כשהמטרה היא להגמיש וליצור טווח פעילות נרחב של חלקים מסוימים בגוף, ובעיקר ליצור קשר והתחברות בין המטופל לעצמו.